Piotr Gola

Kategorie prac: Grafika artystyczna, Malarstwo

Piotr Gola - urodzony w 1985 roku. Z wykształcenia jest architektem ,ale to w sztuce odnalazł spełnienie. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od kilku lat. Tworzy w technice olejnej i akrylowej jak również chętnie wykorzystuje techniki cyfrowe. W swoim dorobku ma około 200 namalowanych prac i kilkadziesiąt grafik komputerowych.
Prace artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Obrazy Piotra Goli wystawione były na kilku wystawach oraz na wielu aukcjach Młodej sztuki .W latach młodzieńczych otrzymał nagrodę specjalną w konkursie organizowanym przez Kieleckie Muzeum Narodowe. Nagrodę wręczył mu Wojciech Siudmak - czołowy przedstawiciel realizmu fantastycznego w Polsce. Wskazówki mistrza pozwoliły mu rozwinąć skrzydła na polu sztuki .W tych młodzieńczych czasach tworzył głównie surrealistyczną grafikę komputerową co zaowocowało kilkoma okładkami dla zespołów heavymetalowych. Inspiracją do tworzenia były m.in. image muzyków rockowych głównie zespołu Tool czy sceny z filmu Matrix . Z czasem jego sztuka ewoluuje od mrocznych wizji w kierunku sztuki nowoczesnej. Obecnie fascynuje go sztuka Grzegorza Gwiazdy czy grupy Etam-Cru.

Twórczość artysty oscyluje wokół symbolizmu, surrealizmu, abstrakcjonizmu i ekspresjonizmu. W swoich pracach często używa symboli i stara się aby jego dzieła przemawiały do widza, opowiadały o życiu, ludziach, doświadczeniach a nie były tylko "suchym" zapisem otaczającej rzeczywistości. Jego sztuka jest odzwierciedleniem wizji i pomysłów, które czerpie z życia i obserwacji siebie i ludzi. To świat myśli ,snu i fantazji.
Używa żywej, ekspresyjnej palety barw i ciekawie łączy różne zestawienia kolorystyczne - niebieskości, czerwienie, róże, fiolety, zielenie. Stara się aby stosowana kolorystyka w jak największym stopniu mogła cieszyć ludzkie oko.


slideshow opinie (0) wyślij wiadomość powiadamiaj o nowościach

Galeria prac artysty

15    30    60
Mighty
Mighty
Malarstwo
1760 zł
Wzburzony
Wzburzony
Malarstwo
1950 zł
Quenn of the Heaven Playing Gravity
Quenn of the Heaven Playing Gravity
Malarstwo
1950 zł
Mind re-evolution II
Mind re-evolution II
Grafika artystyczna
910 zł
Demiurg
Demiurg
Grafika artystyczna
910 zł
Sen o rzeczywistości II
Sen o rzeczywistości II
Grafika artystyczna
910 zł
1 2 3 4