Monika Blatton

Kategorie prac: Malarstwo

Monika Blatton edukację artystyczną rozpoczęła w Pracowni Malarstwa Sztalugowego i Rysunku pod kierunkiem absolwentki ASP pracowni Profesora Nachta-Samborskiego; Pani Anny Lisowskiej u której M. Blatton przez wiele lat rozwijała swoje umiejętności.
M.Blatton jest absolwentką Kierunku Menagerskiego i Consultingu SGH w Warszawie oraz Wydzialu Malarstwa i Historii Sztuki ULU w Warszawie. Wielokrotnie brała udział i byla odpowiedzialna za stronę graficzną kampanii reklamowych w tym dla koncernów DELL czy Burger King.
M. Blatton od lat koncentruje sie przede wszystkim na malarstwie sztalugowym w technice olejnej. Jest laureatem wyróżnienia specjalnego III konkursu Zadra. W latach 2009-2014 została autorem cyklu ponad 300 obrazów olejnych przedstawiających sceny rodzajowe których głównymi postaciami były dzieci, zaś tematyka dotyczyła przeżyć związanych z dzieciństwem oraz radością i wolnością jego przeżywania. Oryginały w/w obrazów znajduja się głównie kolekcjach prywatnych w USA, natomiast w formie ilustracji w polskich, włoskich oraz amerykańskich książkach, czasopismach, podręcznikach w tym podręcznikach akademickich, zaś interpretacja obrazu pt: „Rozstaj dróg” pochodzącego z w/w cyklu stanowiła temat egzaminu maturalnego w polskich szkołach średnich.
Od 2018 roku swoją twórczość M. Blatton koncentruje już głównie wokół tematów związanych z egzystencją człowieka w dzisiejszym świecie, jego starcia z radością, smutkiem i całym spektrum przeżyć jakie za sobą ta egzystencja niesie. Czternaście obrazów Moniki Blatton wykonanych w konwencji symbolicznej, przedstawiających XIV Stacji Drogi Krzyżowej znajduje się od 2023 roku w Kirgistanie we wnętrzach Kaplicy Parafii Bożego Miłosierdzia w Osz.
Obrazy M. Blatton przez wiele lat uczestniczyly w „ Aukcji Wielkiego Serca” na rzecz której artystka przekazywała swoje prace w celach charytatywnych.
Prace M.Blatton znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce ale przede wszystkim za granicą, głównie w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii, Irlandii, Szwajcarii, Chinach oraz w Rosji
Zakres działalności artystycznej to tradycyjne malarstwo sztalugowe w technice olejnej, rysunek, grafika, komiks, ilustracja.


slideshow opinie (1) wyślij wiadomość powiadamiaj o nowościach

Galeria prac artysty

15    30    60
DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI/ THE LITTLE MATCH GIRL
DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI/ THE LITTLE MAT...
Malarstwo
5200 zł
dyptyk
dyptyk
Malarstwo
5850 zł
bez tytułu
bez tytułu
Malarstwo
4940 zł
Bez tytułu
Bez tytułu
Malarstwo
sprzedany
Niebo
Niebo
Malarstwo
sprzedany