Jacek Lipowczan

Kategorie prac: Rysunek, Malarstwo

Jacek Lipowczan - urodzony w Istebnej na Śląsku Cieszyńskim. Dyplom uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki u profesora Mieczysława Wejmana w 1976 roku. Od 1981 roku Jacek Lipowczan mieszka poza Polską, pierwotnie w Szwecji, w Australii a teraz w Niemczech. W Sydney pracował w amerykańskim studio Filmów Rysunkowych "Hanna Barbera", gdzie projektował sceny do poszczególnych filmów. Po powrocie z Australii do Europy, do Niemiec pracował jako Grafik, Art Direktor i Ilustrator w wydawnictwach i agencjach reklamowych. Od 2004 roku zdecydował się zająć wyłącznie malarstwem. Na przekór dzisiejszej sztuce, w której awangarda goni awangardę, z roku na rok powiększa się grupa artystów malujących w podobnym stylu. Jacek Lipowczan dołącza do nich i zostaje członkiem międzynarodowego stowarzyszenia - Society of Art of Imagination w Londynie, którego patronem honorowym był znany surrealista austriacki ś.p. prof. Ernst Fuchs oraz należy do grupy „Visionary Art” zało­żo­nej przez Otto Rappa w Wiedniu.
Od tego czasu Jacek Lipowczan - "JALI" bierze aktywny udział w życiu artystycznym. Prezentował swe prace na wielu wystawach - miedzy innymi w USA, Wielkiej Brytanii (Mall Galleries w Londynie), Szwajcarii (Muzeum Gigera), Niemczech, Austrii (Muzeum Sztuki Fantastycznej w Wiedniu), Polsce, Francji, Włoszech i Danii. Jego prace były wielokrotnie publikowane w albumach wydawanych w Danii - "Imaginaire 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 9 ", "DANTE - The Divine Comedy", "Album Sztuki Fantastycznej - Muzeum w Wiedniu", "Album Malarstwo Polskie 2019" oraz w "Albumie - Twórcy Wizerunku Polonii".

Styl malarski Jacka Lipowczan można określić jako realizm - surealistyczno - fantastyczny, chociaż tematyka jego obrazów oparta jest również głęboko na współczesnych wydarzeniach społecznych i politycznych. Jego obrazy są syntezą teraźniejszości czy to polskiej czy tez międzynarodowej.

Jacek Lipowczan jest również inspiratorem ważnej dla tego nurtu cyklicznej (co dwa lata), międzynarodowej wystawy objazdowej „Magical Dreams” - organizowanej przez Galerię Bator ze Szczyrku. W tej chwili będzie to już VI wydanie "Magical Dreams". Wystawa ta ma miejsce w kilku Galeriach lub Muzeach w Polsce, jak i w Galeriach i Muzeach w Austrii i Niemczech. Bierze w niej udział zawsze około 30 artystów z Polski, Danii, Niemiec, Francji (trzykrotnie w Salonie Jesiennym w Paryżu ) USA, Ukrainy i Rosji.

Jacek Lipowczan obrazy swoje podpisuje jako „JALI”.


slideshow opinie (0) wyślij wiadomość powiadamiaj o nowościach

Galeria prac artysty

15    30    60
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Czas zwariował, cofnąć się nie da...
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Czas z...
Malarstwo
zapytaj
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. I co się w tej głowie dzieje...
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. I co s...
Malarstwo
zapytaj
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. PEGASUS - patriotycznie i ludowo...
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. PEGASU...
Malarstwo
zapytaj
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Cuda, cuda się dzieją!
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Cuda, ...
Malarstwo
zapytaj
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. I już po wyborach...
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. I już...
Malarstwo
zapytaj
Nie zatrzymasz czasu
Nie zatrzymasz czasu
Rysunek
1820 zł
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Luncheon on the Grass in the folk-patriotic edition
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Lunche...
Malarstwo
8450 zł
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Panna młoda ucieka
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Panna ...
Malarstwo
zapytaj
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. "Hej kolęda, kolęda...."
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. "...
Malarstwo
sprzedany
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Na wernisażu
Obraz olejny Jacka Lipowczana pt. Na wer...
Malarstwo
sprzedany