X

Witaj na platformie handlowej PEPiNiERA ART ONLINE, gdzie Artyści prowadzą sprzedaż swoich prac z dziedziny malarstwa współczesnego, rysunku, grafiki i fotografii, rzeźby oraz rękodzieła artystycznego.


Aby dalej móc udostępniać i udoskonalać nasze usługi, potrzebujemy na to Twojej zgody. Dbamy o Twoją prywatność a powierzone dane są u nas bezpieczne, zgodę na ich przetwarzanie możesz wycofać w każdej chwili.


Jeżeli klikniesz przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno klikając „x”, to dobrowolnie wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu PEPiNiERA Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii, w celach analitycznych, reklamowych oraz aby dostosować treści serwisu do Twoich preferencji.


Więcej na ten temat oraz o możliwościach zmiany tych ustawień dowiesz się z naszej Polityki Prywatności. Znajdziesz tam też informacje o przysługujących Ci uprawnieniach: prawie dostępu do Twoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, uzyskania kopii, przenoszenia, wycofania zgody, wniesienia skargi do organu nadzorczego a także prawie wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.


Nie zgadzam się Przejdź do serwisu

Ireneusz Szczech

Kategorie prac: Malarstwo

Ireneusz Szczech - artysta malarz, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz ASP w Poznaniu. W latach 1984 – 1989 studiował wzornictwo przemysłowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, malarstwo w pracowni profesora Jerzego Kałuckiego (ASP Kraków), plakat w pracowni profesora Waldemara Świerzego na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. W roku 1990 obronił z wyróżnieniem dyplom w zakresie wzornictwa przemysłowego w Pracowni Designu Unikatowego u profesora Rajmunda Hałasa (ucznia Alvara Aalto) W latach 1990 – 1991 stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. W roku 1992 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków oddział w Poznaniu.
Zajmował się pracą dydaktyczną w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu jako asystent w Pracowni Projektowania Produktu profesor Jadwigi Filipiak oraz w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej "Schola Posnaniensis'", gdzie prowadził zajęcia z propedeutyki projektowania architektury i designu. Asystował również w Pracowni Designu Unikatowego pod kierownictwem prof. Rajmunda Hałasa.
Artysta zajmuje się projektowaniem produktów użytkowych, architekturą, architekturą wnętrz, „małą architekturą’’ i wystawiennictwem.
Uprawia malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze i grafikę. Zajmuje się również plakatem i grafiką wydawniczą. Współpracuje z teatrami, z wydawnictwami literackimi m in. z poznańskim Wydawnictwem Zysk i S-ka.
Ireneusz Szczech swoje prace wystawiał na wystawach zbiorowych. W 1987 r. w Galerii „Krąg” w Poznaniu. W 1988 r. „Autoportret w rysunku” ASP w Warszawie - Wyróżnienie. W roku 1988 r. wystawa rysunku w ASP w Łodzi. W 2003 r. wystawa malarstwa w „ABC-Gallery” w Marbelli – Hiszpania. W roku 2004 indywidualna wystawa malarstwa w poznańskiej Galerii ,,Nowa”. Artysta bierze udział w wystawach Związku Polskich Artystów Plastyków, uczestniczy w plenerach i sympozjach artystycznych w kraju i za granicą, współpracuje również z galeriami z Niemiec, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii.

W swoim figuratywnym malarstwie olejnym stara się uzyskać nastrój niepokojącego spokoju oraz egzystencjalnej refleksji poprzez próbę zawarcia w tym malarstwie odrobiny symboliki, metafory, persyflażu, surrealizmu.slideshow opinie (0) wyślij wiadomość powiadamiaj o nowościach

Galeria prac artysty

15    30    60
Animatorka Y
Animatorka Y
Malarstwo
1800 zł
GALION 2
GALION 2
Malarstwo
3720 zł
MEMORIAŁ Z. BEKSIŃSKI
MEMORIAŁ Z. BEKSIŃSKI
Malarstwo
3720 zł
PRZED ODLOTEM
PRZED ODLOTEM
Malarstwo
3720 zł
PEARL HARBOR  wreck mitsubishi zero 1941
PEARL HARBOR wreck mitsubishi zero 1941
Malarstwo
3600 zł
AFTER THE ACCIDENT, CHICAGO 1952
AFTER THE ACCIDENT, CHICAGO 1952
Malarstwo
4080 zł
SKĄD DOKĄD
SKĄD DOKĄD
Malarstwo
2820 zł
GALION 5
GALION 5
Malarstwo
3960 zł 3000 zł
GALION Z PERŁĄ
GALION Z PERŁĄ
Malarstwo
2650 zł