Agata Buczek

Kategorie prac: Malarstwo

Urodzona w 1988r, ukończyła Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Przez lata pracowała jako architekt i architekt wnętrz, jednak od dziecka malarstwo jest jej największą pasją a z czasem stało się również sposobem na życie. Artystka już od lat zdobywa coraz większą popularność współpracując z galeriami, biorąc udział w konkursach i wystawach. Jej prace znajdują się również w wielu prywatnych kolekcjach zarówno w kraju jak i za granicą.

Malarka tworzy w kliku stylach, które można zakwalifikować w ogólnie przyjęty sposób jak surrealizm, impresjonizm czy abstrakcje. Jednak dzieła w jej odsłonie różnią się od tych klasycznych i oddają jej niepowtarzalny i unikalny styl.
Pierwszym ze styli jest surrealizm. Zostają w nim zaburzone proporcje i prawa fizyki. Często przenosimy się pod wodę lub do świata rodem z makro fotografii. To nierealne miejsce jest swoistą metaforą ludzkiego umysłu, łączenia świadomości z podświadomością.
Drugim charakterystycznym stylem jest nowoczesny impresjonizm. Artystka korzysta tam z intensywnych barw, grubo kładzionej farby i zdecydowanej gry światła, by przenieść odbiorcę do innego świata.
Kolejnym nurtem charakterystycznym dla malarstwa Agaty Buczek są abstrakcje. W jej dorobku znajdują się takie obrazy wykonane wieloma technikami i stylami. Są to zarówno farby olejne, akrylowe jak i różnego rodzaju media. Mimo tak różnorodnego podejścia wciąż możemy zauważyć wspólne cechy dla tej artystki.
Wszystkie powyższe style łączą wspólne elementy, które można nazwać unikalnym stylem niespotykanym u żadnego innego artysty. W niepowtarzalnym świecie przepełnionym symboliką i emocjami możemy się zanurzyć i odszukać w sobie coś o czym zapomnieliśmy w zabieganym życiu.

Ważniejsze wystawy
• Goldenmark - salon dóbr luksusowych, Katowice, 15.08.2021 - 01.11.2021, wystawa i finisaż pt." Podróż w głąb siebie",
• Hotel Niebieski, Kraków, 17.05.2019, wystawa V weekend ze sztuką wraz z: Iloną Herc, Krzysztofem Ludwinem, Dariuszem Milińskim, Adamem Papke, Dariuszem Twardochem i Zbigniewem Święcińskim,
• Łysy Pingwin ,Warszawa,12.06.2018, wystawa pt. „Endorfiny”,
• Galeria Delfiny, Warszawa,08.03.2017,wystawa pt.„Emocje ”
• Numas Igra,Bazylea,20.12.2017. wystawa pt. „Emotions”,
• Galeria Marsylska, Marsylia, 06.06.2016, wystawa pt„Lunettes roses",
• Salonik Sztuk Rozmaitych, „Bazyliszek”, Bielsko-Biała,25.07.2015r, wystawa pt. „Emocje”,
• Galeria Wzgórze, Bielsko-Biała, 12.2014, wystawa bez tytułu,
• 8My kwadrat, Warszawa,2014r,wystawa pt. „Pastele”.


slideshow opinie (0) wyślij wiadomość powiadamiaj o nowościach

Galeria prac artysty

15    30    60
Wszystko jest mozliwe
Wszystko jest mozliwe
Malarstwo
15600 zł
Wrażliwość
Wrażliwość
Malarstwo
3900 zł
Kwiat paproci
Kwiat paproci
Malarstwo
3640 zł
Wdzięczność
Wdzięczność
Malarstwo
3900 zł
Jasny umysł
Jasny umysł
Malarstwo
3900 zł
Rozmowy o zmierzchu
Rozmowy o zmierzchu
Malarstwo
sprzedany
Wspomnienie wakacji
Wspomnienie wakacji
Malarstwo
sprzedany