X

Witaj na platformie handlowej PEPiNiERA ART ONLINE, gdzie Artyści prowadzą sprzedaż swoich prac z dziedziny malarstwa współczesnego, rysunku, grafiki i fotografii, rzeźby oraz rękodzieła artystycznego.


Aby dalej móc udostępniać i udoskonalać nasze usługi, potrzebujemy na to Twojej zgody. Dbamy o Twoją prywatność a powierzone dane są u nas bezpieczne, zgodę na ich przetwarzanie możesz wycofać w każdej chwili.


Jeżeli klikniesz przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno klikając „x”, to dobrowolnie wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu PEPiNiERA Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii, w celach analitycznych, reklamowych oraz aby dostosować treści serwisu do Twoich preferencji.


Więcej na ten temat oraz o możliwościach zmiany tych ustawień dowiesz się z naszej Polityki Prywatności. Znajdziesz tam też informacje o przysługujących Ci uprawnieniach: prawie dostępu do Twoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, uzyskania kopii, przenoszenia, wycofania zgody, wniesienia skargi do organu nadzorczego a także prawie wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.


Nie zgadzam się Przejdź do serwisu

Wioleta Przybysz

Kategorie prac: Malarstwo

Malarstwo Wiolety Przybysz zrodziło się na gruncie ekspresjonizmu i koloryzmu. Koloru, formy i kompozycji uczyła się w pracowni znanego malarza ekspresjonisty Michała Moląga w Warszawie.

W swoich pracach próbuje zapisać subiektywne, ulotne wrażenie chwili. Przy pomocy prymitywnej, surowej, ekspresyjnej kreski i mocnych uderzeń pędzla przedstawia przedmioty codziennego użytku. Unika wyszukanych, skomplikowanych treści: jej tematy są proste, zazwyczaj są to rzeczy osobiste, z jej zwykłego otoczenia. Poprzez ciągłe eksperymentowanie ze światłem odkrywa nowe rozwiązania kompozycyjne plam barwnych oraz kontrastów w nich zawartych. Z odwagą i uporem stosuje autorskie barwy i ich wzajemne relacje.
W swoich martwych naturach, pejzażach, obrazach figuratywnych dąży do przedstawień czysto malarskich, do rozgrywki koloru i formy w przestrzeni. Zwraca się w swoich akwarelach, gwaszach jak i pracach olejnych w stronę klasycznych ekspresjonistów niemieckich i skandynawskich takich jak Emil Nolde, Edvard Munch, Ernst Ludwig Kirchner, a także bardziej współczesnych, jak Karen Degett czy Jon Gislason, Asger Jorn, Per Kirkeby, Birgitta Bachmann.
Świadomie deformuje, przedstawia formę przy pomocy ostrych, barw. Niekiedy stosuje w swoich pracach mocny kontur aby uwypuklić dramatyzm przedstawianych przedmiotów. W swojej drodze artystycznej jest surowa i konsekwentna, traktuje sztukę z wielką powagą, buduje i udoskonala swój warsztat, znajdując coraz więcej uznania wśród miłośników sztuki i kolekcjonerów.

2013 - 2015 - studia magisterskie dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni Prof. Wiesława Bieńkuńskiego w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

2010 - 2013 - studia licencjackie dyplom z malarstwa w pracowni Prof. Grzegorza Mroczkowskiego w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

2005 - 2007 - uzyskałam tytuł zawodowy plastyk ze specjalności - projektowanie przestrzenne w zakresie architektury wnętrz w Studium Sztuk Plastycznych i Technik wizualnych "Proartes" w Warszawie.

Wystawy:
14 kwiecień o godz. 13.00 – 14 maj 2019 – Zatrzymać chwilę…
Salon Artystyczny w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Targowej 65 w Legionowie.

maj 2017 opieka artystyczna nad uczestnikami i udział w Integracyjnym Plenerze Malarskim Chodź pomaluj mój świat, Legionowo.

wrzesień 2015 wystawa prac podyplomowych (mgr) w Galerii APS (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie).

czerwiec 2015 obrona dyplomu magisterskiego z grafiki w pracowni prof Wiesława Bieńkuńskiego w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

28 czerwca – 22 sierpnia 2014 wystawa malarstwa i rysunku Kontrasty w Urzędzie Miasta Legionowo.

17 maja 2014​ opieka artystyczna nad uczestnikami i udział w Integracyjnym Plenerze Malarskim Chodź pomaluj mój świat, Legionowo.

11 kwietnia – ­ 18 kwietnia 2014​ ­internetowa wystawa w Artpub Galeria Kontrasty
http://artpubgaleria.blogspot.com/2014/04/wioleta-przybysz-kontrasty.html

luty/marzec 2014​ ­ udział w wystawie Instytutu Edukacji Artystycznej ­ Niewidzialna wystawa.​ Udział w formie pracy z przedmiotu widzenie artystyczne (leonardowska abstrakcja).

27 czerwca 2013 obrona dyplomu licencjackiego z malarstwa w pracowni prof dr hab Grzegorza Mroczkowskiego w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
http://iea.edu.pl/index.php/iea/index/pl/2013Licencjackie/475

18 maj 2013 opieka artystyczna nad uczestnikami i udział w Integracyjnym Plenerze Malarskim Chodź pomaluj mój świat, Legionowo.

2011 – 2012 Liczne wyróżnienia na portalach artystycznych m.in Variart za prace fotograficzne jak i malarskie, rysunkowe a także graficzne.

25 maja ­ 02 lipca 2012​ ­ Fobie narodowe ­ wystawa prac. Międzynarodowy projekt naukowo ­ artystyczny. Jego inicjatorem jest malarz i plakacista prof Bruno Koper. http://iea.edu.pl/index.php/iea/index/pl/galeriaAPS/308 http://iea.edu.pl/index.php/iea/index/pl/news/255

1 lipca 2011​ ­ internetowa, zbiorowa wystawa Artpub Galeria ­ PEJZAŻ.
http://artpubgaleria.blogspot.com/2011/07/pejzaz-wystawa-zbiorowa.html

17 lipca 2010 ​­ wystawa zbiorowa malarstwo, rysunek, grafika Wioleta Przybysz, Krzysztof Schodowski, Andrzej Olczyk, Ratusz Miejski w Legionowie.

03 – 12 lipiec 2009 ​­ plener malarski paleta 2009 pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.


slideshow opinie (0) wyślij wiadomość powiadamiaj o nowościach

Galeria prac artysty

15    30    60
martwa natura
martwa natura
Malarstwo
750 zł
Na stole
Na stole
Malarstwo
sprzedany
cukiernica
cukiernica
Malarstwo
570 zł
martwa natura
martwa natura
Malarstwo
570 zł
martwa natura
martwa natura
Malarstwo
570 zł
martwa natura
martwa natura
Malarstwo
560 zł
Martwa natura
Martwa natura
Malarstwo
430 zł
martwa na stole
martwa na stole
Malarstwo
710 zł
kamionka
kamionka
Malarstwo
560 zł
martwa natura na biurku
martwa natura na biurku
Malarstwo
560 zł
butelka
butelka
Malarstwo
310 zł
butelka
butelka
Malarstwo
570 zł
butelki
butelki
Malarstwo
560 zł
niebieska butelka i zielona
niebieska butelka i zielona
Malarstwo
440 zł
butelka
butelka
Malarstwo
500 zł
martwa natura
martwa natura
Malarstwo
560 zł
kubek
kubek
Malarstwo
880 zł
kamionka
kamionka
Malarstwo
750 zł
Martwa natura na biurku
Martwa natura na biurku
Malarstwo
700 zł
kubek z flamastrami
kubek z flamastrami
Malarstwo
700 zł
widok z okna
widok z okna
Malarstwo
700 zł
1 2