X

Witaj na platformie handlowej PEPiNiERA ART ONLINE, gdzie Artyści prowadzą sprzedaż swoich prac z dziedziny malarstwa współczesnego, rysunku, grafiki i fotografii, rzeźby oraz rękodzieła artystycznego.


Aby dalej móc udostępniać i udoskonalać nasze usługi, potrzebujemy na to Twojej zgody. Dbamy o Twoją prywatność a powierzone dane są u nas bezpieczne, zgodę na ich przetwarzanie możesz wycofać w każdej chwili.


Jeżeli klikniesz przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno klikając „x”, to dobrowolnie wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu PEPiNiERA Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii, w celach analitycznych, reklamowych oraz aby dostosować treści serwisu do Twoich preferencji.


Więcej na ten temat oraz o możliwościach zmiany tych ustawień dowiesz się z naszej Polityki Prywatności. Znajdziesz tam też informacje o przysługujących Ci uprawnieniach: prawie dostępu do Twoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, uzyskania kopii, przenoszenia, wycofania zgody, wniesienia skargi do organu nadzorczego a także prawie wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.


Nie zgadzam się Przejdź do serwisu

Krzysztof Cieślak

Kategorie prac: Malarstwo

Krzysztof Cieślak - ur. 1962, Golub-Dobrzyń. Uprawia malarstwo sztalugowe (od 1992 r. członek ZPAP, okręg Toruń), fotografię, grafikę komputerową, projektowanie wydawnictw. Ma na swoim koncie 17 wystaw indywidualnych między innymi w Toruniu, Włocławku, Sopocie, Malmö (Szwecja), Lubostroniu oraz ponad 30 wystaw zbiorowych między innymi w Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Lens (Francja), Randers (Dania), Warszawie, Gliwicach. Prace w zbiorach prywatnych i muzealnych. Pierwszą wystawę malarstwa miał w 1989 r. Od 1997 r. poznaje nowe narzędzie wyrazu - komputer. Zakłada własną firmę: Studio Wena. Zajmuje się grafiką komputerową i wydawniczą. Realizuje kampanie reklamowe, projektuje i wydaje albumy fotograficzne, monografie. Po wielu latach przerwy w malowaniu wraca do sztalugi. Wyrazem jego powrotu była zorganizowana w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku wystawa SPATIA ANTIQUA w 2019 r. Jest zafascynowany sztuką antyku.

"...Stojąc twarzą w twarz z pracami Krzysztofa Cieślaka, zapominamy, że mamy przed sobą dwuwymiarowy przedmiot. Wykadrowane postacie, zamknięte w ramach obrazów, wyglądają jakby przetrwały wichry tysiącleci i choć mają liczne rany zadane zębem czasu, nadal trwają piękne, niewzruszone, nieczułe. Niosą niestrudzenie na swych twarzach triumf materii nad czasem. Ograniczona paleta barw sprzyja skupieniu – oko widza nie błądzi, lecz intuicyjnie odnajduje cel. Artysta nie nawiązuje do źródeł starożytnej Grecji. Przeciwnie, uwalnia rzeźby od ich mitologicznego ciężaru, przenosi je w neutralną i abstrakcyjną przestrzeń..."

Nagrody i wyróżnienia:

- 2 wyróżnienia ZŁOTE ORŁY, 1998, Zachęta, Warszawa, grafika komputerowa
- III nagroda Włocławskie Impresje, 1998, DKTK, Włocławek, malarstwo
- III nagroda Włocławskie Impresje, 2000, DKTK, Włocławek, malarstwo
- I nagroda TOUR SALON, 2003, Targi poznańskie, projekt graficzny wydawnictwa
- III nagroda TOUR SALON, 2004, Targi poznańskie, projekt graficzny wydawnictwa
- wyróżnienie Najpiękniejsza książka roku, 2004, Warszawa, projekt graficzny wydawnictwa
- nagroda Prezydenta Włocławka w dziedzinie upowszechniania kultury, 2005, projekt graficzny wydawnictwa
- nagroda Prezydenta Włocławka w dziedzinie upowszechniania kultury, 2007, projekt graficzny wydawnictwa
- II nagroda Dzieło roku 2007, 2008, Wozownia, Toruń, fotografia
- I nagroda Dzieło roku 2009, 2010, Wozownia, Toruń, fotografia
- wyróżnienie Włocławskie Impresje, 2014, DKTK, Włocławek, malarstwo
- wyróżnienie Sztuka Natury, 2015, Toruń, fotografia
- wyróżnienie Sztuka Natury, 2017, Toruń, fotografia
- II nagroda Perły Polskiej Przyrody, 2017, Wdecki Park Krajobrazowy, fotografia
- kilkanaście wyróżnień redakcji pism: National Geographic, Fotokurier za fotografie
- Laur Prezydenta, nagroda w dziedzinie plastyki, 2019, Włocławek


slideshow opinie (0) wyślij wiadomość powiadamiaj o nowościach

Galeria prac artysty

15    30    60
SPATIA ANTIQUA - XVIII
SPATIA ANTIQUA - XVIII
Malarstwo
6000 zł
SPATIA ANTIQUA - XVI
SPATIA ANTIQUA - XVI
Malarstwo
6000 zł
SPATIA ANTIQUA - XIV
SPATIA ANTIQUA - XIV
Malarstwo
6000 zł
SPATIA ANTIQUA - XIII
SPATIA ANTIQUA - XIII
Malarstwo
sprzedany
SPATIA ANTIQUA - XII
SPATIA ANTIQUA - XII
Malarstwo
6000 zł
TANDEM
TANDEM
Malarstwo
4900 zł