X

Witaj na platformie handlowej PEPiNiERA ART ONLINE, gdzie Artyści prowadzą sprzedaż swoich prac z dziedziny malarstwa współczesnego, rysunku, grafiki i fotografii, rzeźby oraz rękodzieła artystycznego.


Aby dalej móc udostępniać i udoskonalać nasze usługi, potrzebujemy na to Twojej zgody. Dbamy o Twoją prywatność a powierzone dane są u nas bezpieczne, zgodę na ich przetwarzanie możesz wycofać w każdej chwili.


Jeżeli klikniesz przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno klikając „x”, to dobrowolnie wyrazisz zgodę na przetwarzanie przez Administratora serwisu PEPiNiERA Twoich danych osobowych zapisywanych w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii, w celach analitycznych, reklamowych oraz aby dostosować treści serwisu do Twoich preferencji.


Więcej na ten temat oraz o możliwościach zmiany tych ustawień dowiesz się z naszej Polityki Prywatności. Znajdziesz tam też informacje o przysługujących Ci uprawnieniach: prawie dostępu do Twoich danych, do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, uzyskania kopii, przenoszenia, wycofania zgody, wniesienia skargi do organu nadzorczego a także prawie wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.


Nie zgadzam się Przejdź do serwisu

Muza opuszczona I - Problemy malarstwa - obraz olejny

Muza opuszczona I - Problemy malarstwa - obraz olejny

Krzysztof Powałka

Kod dzieła: 5408
Liczba odwiedzin: 2191
zapytaj o cenę zaproponuj cenę do ulubionych

 

Opis

Muza opuszczona IV - Problemy malarstwa


...Sądzę, iż nędza sztuki współczesnej, w tym także malarstwa, wynika głownie z ducha czasów w których żyjemy. Upadek malarskiego rzemiosła i niedostateczne przygotowanie młodych adeptów sztuk pięknych tylko pogarsza i marginalizuje malarstwo w obszarze sztuki współczesnej. Moje wieloletnie rozmyślania na ten temat zaowocowały powstaniem cyklu obrazów pt. Problemy malarstwa ? muza opuszczona. Do zobrazowania tak złożonego problemu, jakim jest malarstwo posłużyłem się problemami dojrzałych kobiet. Po wielu rozmowach z przedstawicielkami płci pięknej skłaniam się do stwierdzenia iż odtrącenie, samotność, którego doświadczają wraz z uciekającym pięknem ? atrybutem kobiecości tworzy dramat, którego bardzo często mężczyźni nie są w stanie zrozumieć. Kobiety w tym bardzo trudnym okresie potrzebują wsparcia, zrozumienia i opieki, niestety bardzo często spotykają się z niezrozumieniem, nawet wśród najbliższych. W tego typu sytuacjach większość mężczyzn ma problem z wyartykułowaniem swoich emocji w sposób czytelny co, według mnie, bardzo często wiąże się z niemożnością udzielenia najprostszej pomocy swoim towarzyszkom życia. Sądzę, iż tę sytuację można odnieść do współczesnego świata malarskiego...

Krzysztof Powałka - 2010


Obrazy autora to malarskie alegorie. Personifikujac sztuke
w postac „kobiety upadlej”, odnosi sie do problemu fundamentalnych
wartosci, które wyznaje takze poza sztuka. Umiejetnosci
warsztatowe umozliwiaja mu z realistyczna precyzja
nadac wiarygodnosc quasi teatralnym scenom. Osiaga to przez
iluzjonizm, mistrzostwo w operowaniu swiatlem, sugestywnie
opracowany detal, a takze zmyslowa dotykalnosc odtwarzanych
materii. Obrazy nawiazuja do wielkiej tradycji malarstwa
realistycznego poczawszy od Caravaggia poprzez Courbeta do
bardziej wspólczesnych – E. Hoopera i A. Wyetha.

Z. Blukacz, prof. ASP


tytuł: Muza opuszczona I Problemy malarstwa

technika: Farby Olejne

podobrazie: płótno lniane

szerokość [cm]: 300

wysokość [cm]: 180

rok powstania: 2010

rama: brak


Wymiary: 300 x 180 cm
Oprawa: obraz oprawiony
Rok powstania: 2010


Kolory: Brązowy, Czarny, Żółty
Materiały: Płótno
Technika: Malarstwo olejne
Kategoria: Kobieta, Postaci, Symbolizm

Dostawa i płatności

Metody płatności

- przelew bankowy lub wpłata na poczcie
- szybkie płatności PayU (w tym karta kredytowa)

 

Wysyłka

Termin realizacji zamówienia do 7 dni roboczych - dotyczy dostarczenia na terenie Polski.
Inne kraje - termin i koszt ustalany indywidualnie.

 

Wysyłka krajowa pocztą: 0,00 PLN
Wysyłka zagraniczna (Europa): 0,00 PLN

Zwroty i reklamacje

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

1. Użytkownik jako osoba będąca konsumentem w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie (wysłane poprzez formularz kontaktowy, pocztą lub pocztą elektroniczną) w terminie 14 dni (Art. 27 ustawy z 24 czerwca 2014 r. Dz. U. poz. 827). Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym konsument wszedł w posiadanie Towarów lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik (dostawca przesyłki) i wskazana przez konsumenta weszła w posiadanie Towarów.  Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby konsument poprzez Serwis Pepiniera wysłał do Sprzedającego informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

2. Konsument może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Wzor można pobrać TUTAJ.

3. Konsument wykonujący prawo odstąpienia od umowy ma obowiązek zwrócić Towar Sprzedawcy niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy na adres Sprzedawcy udostępniony przez Serwis Pepiniera. Zwracany Towar powinien być dostarczony do Sprzedawcy w stanie niezmienionym, chyba że zmiana ta wynikała z używania Towaru w granicach zwykłego zarządu.

4. Bezpośrednie koszty wysyłki zwracanego Towaru ponosi konsument. W przypadku odstąpienia od umowy konsument otrzyma zwrot wszystkich płatności związanych z zakupem zwracanych Towarów, w tym koszty wysyłki zwracanego Towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia).

5. Zwrot wszystkich płatności nastąpi niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o decyzji konsumenta o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez konsumenta w pierwotnej transakcji. W każdym wspomnianym przypadku konsument nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Serwis może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania Towarów przez Sprzedającego lub do czasu dostarczenia przez konsumenta dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

RĘKOJMIA I GWARANCJA

1. Kupującemu z tytułu rękojmi przysługuje prawo do złożenia reklamacji zakupionego Towaru.
2. Sprzedający jest odpowiedzialny względem Kupującego za wady fizyczne lub prawne zakupionego Towaru (rękojmia), na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym, w szczególności w przepisach art. 556 oraz art. 5561-5563 KC.
3. Reklamacja może być złożona poprzez formularz kontaktowy Serwisu Pepiniera.pl lub pisemnie pocztą tradycyjną lub elektroniczną.
4. Podczas procedury reklamacyjnej zaleca się podanie danych kontaktowych Kupującego, dokładne opisanie przyczyn reklamacji i żądań wobec Sprzedawcy.
5. Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest zobowiązany dostarczyć wadliwy Towar do Sprzedawającego.
6. Reklamacje z tytułu rękojmi rozpatrywane są zgodnie z treścią Kodeksu cywilnego.

 

 

Dane sprzedawcy Krzysztof Powałka
Kontakt ze sprzedawcą

Regulamin

W sprawach nieuregulowanych Regulaminem Sprzedawcy obowiązują postanowienia Regulaminu Serwisu Pepiniera.pl oraz powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności postanowienia Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o Prawach Konsumenta.

INNE DZIEŁA TEGO ARTYSTY

Krzysztof Powałka - BCN -Big City Nemesis XIX Krzysztof Powałka - Kolejny świt Krzysztof Powałka - BCN -Big City Nemesis XV Krzysztof Powałka - Jesienny wiatr Krzysztof Powałka - BCN -Big City Nemesis XI Krzysztof Powałka - BCN -Big City Nemesis XXVIII

PODOBNE DZIEŁA

Tomasz Kucharski - Oficer z Lasu albo Partyzant Paulina Góra - 0731 Włodzimierz Kukliński - Violet Anna Sztucka - Bodiaki I Paulina Góra - List Sebastian Smarowski - Superhero